18/7/2018
Vážení rodiče, právě odbila desátá hodina večerní, píšu dnešní report a když jsem šel kolem pokojů, bylo v nich absolutní ticho. Toto může mít několikeré vysvětlení:
- Děti po večerce komunikují telepaticky a my je neslyšíme.
- Děti jsou nadprůměrně hodné.
- Program je skutečně nabitý, děti se nenudí a usnou, jakmile se odpíská večerka.
- Všechny utekly z tábora a my to ještě nezjistili.
Troufám si tvrdit, že se jedná o kombinaci bodů 2 a 3. 🙂 Ale nyní už k tomu, co se dělo dnes.
Dnes děti objevily Ameriku. Nemyslíme tím, že zjistily, že do včelího úlu se ruka nestrká nebo že po zelí se prdí, ale že se společně s Kryštofem Columbem skutečně vypravily najít tuto vzdálenou zemi. Narozdíl od Kryštofa to neprovedly náhodně při hledání námořnické zkratky do Indie, ale pomocí hledání runami napsaných zpráv, které byly poschovávané po budově (pršelo, opět díky za bryskní improvizaci programáků). Děti tyto zprávy musely rozluštit a nakonec se všem povedlo Ameriku objevit.
Počasí stálo dnes opravdu za pytel, takže po vepřu knedlu zelu a poledním klidu děti chvíli sledovali film, načež následovala další etapka, vzhledem k počasí opět vevnitř. Patronem odpolední hry byl amerického voják a děti se účastnily Bostonského pití čaje (pokud neznáte, dočtete se více na wikipedii). V etapové hře šlo o hledání barevných peříček z indiánské čelenky a stříbrných koulí, za které si děti koupily balóny na střílení sudů s čajem z lodi.
Po náročném výkonu měly děti večeři a mohlo se dále pokračovat. Dalším patronem pro tento den byl samotný William Shakespeare. Jelikož byl Shakespeare slavný dramatik, děti si musely nacvičit vlastní hru na téma Romeo a Julie a hrát ji přede všemi dětmi i dospělými. Děti se s tímto těžkým úkolem popraly se ctí.
Zítra by se mělo počasí vybírat a od pátku by mělo být opět hezky, tak nám držte palce!