Jedenáctý den

22/7/2015

Středeční snídaně, to byl úplný švédský stůl – nutella, marmeláda, máslo, pečivo. Před ranním nástupem se děti z dopisu v bílé obálce dozvěděly, že odlétáme do Holandska. Po nástupu následovala další etapka právě v Holandsku: čtyři starší děti z každého oddílu si nachystaly batůžky a spolu s instruktorem vyrazily kousek za tábor stavět na potoce funkční dřevěné vodní mlýny. Skoro všechny mlýny nakonec fungovaly, jak měly. Mladší děti, které zůstaly v táboře si mezitím vyráběly větrníky z papíru, které si každý pomaloval, jak se mu zlíbilo. Všechny byly moc povedené a hezky se točily.
Když přišel čas oběda, všechny děti už byly v táboře. Na oběd byla čočková polévka a výborná sekaná s bramborem. Protože bylo velké horko, zkrátili jsme si polední klid, děti jsme natřeli opalovacím krémem a vyrazili se koupat – ano, už zase, ale ono v tom vedru vážně nic jiného nezbývá. Jen, co se děti přišly z lomu a převlékly se z mokrých plavek, čekala na ně oblíbená táborová hra – jarmark. Hra spočívá v tom, že po táboře jsou rozmístěna různá stanoviště s krátkými úkoly – např. skok v pytli, stavění věže z kostek a další -, za jejichž splnění děti dostanou „peníze“, za které si pak mohou nakoupit dárky.
Na večerním nástupu nás čekalo příjemné překvapení – nebyly žádné ztráty a nálezy! Zřejmě se ztráty a nálezy někde ztratily. 🙂 Po náročném dni si děti pochutnaly na číně s rýží. Po zbytek večera dostaly děti výjimečně volno, aby si odpočaly na čtvrteční vyvrcholení celotáborové hry – pokladovku!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *