Pokémoní první den

Neděle 12.7. 2020

Není neděle krásný den…..svítí sluníčko, žádná rozcvička a konečně na táboře bez rodičů. A rovnou jsme začali individuální hrou. Cože je to ta individuální hra, to jsme se přeci nemuseli rozdělovat do oddílů, no ne? Naopak, individuální hry jsou při výcviku velice podstatné, je důležité umět pracovat v týmu, ale rozvíjet se musí každý trenér i sám. A proto nás letos i pár těch individuálních her rozhodně čeká. Děti soutěží každý sám za sebe rozdělení podle věku na dvě kategorie. A samozřejmě podle toho, jak jsou úspěšní můžou pros svůj tým získat body navíc do celotáborové hry.

Musím přiznat, že karanténa dětem očividně moc neprospěla, protože jejich prvním úkolem bylo spočítat sice dlouhý, ale né až tak strašně těžký početní příklad. A abych vám řekla pravdu, tak ho správně vypočítalo minimum dětí. Je tu ale důležité i říct, že děti samozřejmě nedostaly papír a tužku s příkazem „Počítej!“. Takový správný trenér musí být schopen fyzické aktivity a u toho zapojit i mozek. Aby v případě nouze mohl rychle zareagovat a upravit boj dle potřeb pokémona.

Odpoledne se pak týmy vydaly do lesa na lov prvních pokémonů, kdo by to byl čekal v lese, ale lovili se ohniví pokémoni. Asi se tam schovávají naschvál nebo co. Děti museli spolupracovat a prokázat své znalosti o ohnivých pokémonech, někteří skončily hodně špinavý, ale s tím se prostě musí při výcviku počítat. Ale z výrazů na jejich tvářích plných úsměvů a neochoty vracet se zpátky do tábora bylo jasné, že etapka měla úspěch a sešly se nám letos výborné týmy, jak na straně vedení, tak hlavně u dětí. Pří téhle hře, kde se nesměly ani na chvíli pustit, a tak si alespoň procvičili, jak se kdo vlastně jmenuje. „Pozor! Nemáme Leontýnku.“, „Drž se Elenko!“. Nakonec vytrvalostní přesun do tábora a konec hry.

Po večeři jsme se dál seznamovali s ohnivými a zahráli si trojité pexeso. Při této hře museli být všichni naopak jako myšky a postupně si najít další dva stejné do trojice, poskládat celý svůj tým a potichoučku se přesunout zpátky do tábora. Zprvu se to zdálo jako nepochopitelný a neproveditelný úkol, ale všichni se nakonec našli.

Dnešní den prověřil naše trenéry především ve schopnosti spolupráce, znalostí pokémonů a schopností domluvit se i beze slov. A zítra na první pořádný výlet do přírody.

                                                                                                                                                                   Váš kronikář

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *