Středa 17.7.2024

Čtvrtý den cesty na Olymp

                Po dlouhé noci s bohem Slunce jsme se uvolili a odložili o pár minut budíček. Dopoledne nás totiž čekalo dobytí Athénina chrámu, kam na nás z nudy poslala bohyně a čarodějka Hekaté své nestvůry. Úkolem dětí bylo najít nejdříve všechny své spolubojovníky a pak najít a zabít všechny příšery. Háček byl v tom, že né každou příšeru lze zabít s malým počtem bojovníku..no..háček, program si myslel, že háček, ale občas máme tendenci děti trošku podceňovat známe to…a protože to všechny zvládly v rekordním čase a máme program, který je zběhlí v improvizaci a taky samozřejmě příšery, které nelze tak snadno porazit, protože jednu hlavu uříznete a narostou místo ní tři další, že…tak si děti zahrály ještě jedno kolo. Tentokrát, ale museli přijít na přesný počet dětí – bojovníků, který je potřeba k zabití konkrétní příšery, když jich přišlo víc – mrtví, když míň mrtví. Mezitím, co jeden oddíl obojoval s příšerami v chrámu, ostatní hrdinové trénovali v tréninkovém centru polobohů, kde sbírali body pro svůj oddíl.

                Po poledním klidu jsme dohráli etapku v Athénině chrámu a děti se mohly přesunout na odpočinkovější (alespoň to si mysleli) etapku za odměnu. Bůh Hermes je totiž pozval do svého casina! A nebyl by to bůh lsti a přetvářky (kromě jiného), kdyby nevnutil dětem při příchodu bonbon, který je zmátl a oni strávili v casinu týden a ani to nepostřehli. Jejich úkolem tedy bylo dostat se z Casina. Museli sami přijít na to, co mají dělat, co získat a jak odemčít zámek, aby se dostali ke klíči od auta, kterým mohli uniknout. Těžko říct, jestli etapka bavila víc naše děti nebo krupiéry, jejichž jediným úkolem bylo lákat děti k hraní a obehrát je! Pozor pozor rodiče, z některých vašich ratolestí rostou pěkní gambleři! 😀

                Večerní program pak proběhl v režiji dětí a boha Dionýsa (jak jinak, u táboráku nám slíbil, že každý další večer bude o zábavě a zatím se nám ho nedaří zbavit!). Děti si pro nás od včerejška připravovaly poctivě divadlo. V porotě zasedli bozi Persefona, scénaristka známa především filmy z Cannes, bůh Hermes, držitel rekordního počtu oscarů za vedlejší roli, bohyně Afrodita, návrhářka všech božských tóg na Olympu a nakonec bůh hudby Apollon, vítěz všech kategorií za posledních sto let na Grammy. Všechny představení byly naprosto úchvatné a jejich záznamy naleznete postupně na fb. Každý oddíl si odnesl jednu sošku v různé kategorii. Oscara Uhelná 2024 za nejlepší kostýmy si odnesl modrý oddíl, nejlepší herecké výkony druhý oddíl, za nejlepší hudbu oddíl číslo tři a čtvrtý oddíl měl vynikající scénář! Na všechny děti jsme byli moc pyšní!

               

               

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *