4.kouzelnický den

18/7/2017

Po tradiční bradavické rozcvičce, ranní hygieně a výtečné snídani, kdy se děti nadlábly chleby s vajíčkem, byl ten pravý čas na sázení mandragor. Každá kolej dostala vlastní bílý květináč, který si mohla dle libosti vyzdobit. Kouzelníci si je podepsali názvem své koleje a ozdobili obrázky z Harryho Pottera.
Poté si do květináče zasadili každý svoji mandragoru a nesměli zapomenout je posypat kouzelným hnojivem. Mandragory si odnesli do stodoly, aby měli co nejvíc tmy a krásně jim vyrostli.
Potom si děti zvládly ještě zahrát oblíbený famrfpál, který ale museli dohrát až po poledním klidu. Napínavý zápas mezi Zmijezolem a Nebelvírem přerušil oběd, kouzelníci si naplnili pupky skvělým rizotem, po kterém se olizovali až za ušima.
Po odpoledním klidu, při kterém děti poctivě nabírali síly do dalšího dobrodružství, se dohrával famfrpál, který nakonec vyhrál Zmijozel. Následovala etapová hra. Za účelem této etapovky bylo to, že nejsilnější člen byl zajat baziliškem. Zbytek kouzelníků z jeho koleje musel svého kamaráda vysvobodit. Proplítali se poslepu mezi židlemi s provázky pomocí zrcátka a poté následovala stříleli na baziliška.
Navečer se z instruktorů/prefektů stali moderátoři světoznámé soutěže Co na to kouzelníci?. Soutěžní týmy si vymyslely název a pokřik, kterým zastraší soupeře a mohlo se hrát. Otázky byly záludné ale kouzelníci se nenechali odradit, byli zdravě soupeřivý a mozkovny jim pracovali na plné obrátky až do samého konce. Takhle parádně jsme si užili třetí den a už se nemůžeme dočkat zítřku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *