Proč náš tábor?

Věříme, že existuje hned několik důvodů, proč zvolit pro své děti zrovna náš tábor.

PROSTŘEDÍ

 • Tábor je zasazen do prostředí vesnice Uhelná, což je taková malá obydlina v jesenických Rychlebských horách, kde vládne klid, mír a starosta. Tři kilometry od Uhelné se nachází obec Javorník s historickým zámkem a koupalištěm, několik stovek metrů od tábora je velké fotbalové hřiště a zatopený lom Pelnář, který v parných dnech poskytne osvěžení. Všemu tu však šéfuje příroda, která za pěkného počasí nemá konkurenci. Přidejte čistý vzduch (Jeseníky jsou známy nejčistším vzduchem ve střední Evropě) a dostanete ideální kombinaci pro letní tábor.

UBYTOVÁNÍ

 • Ačkoliv mají děti možnost spát ve stanech, středobodem tábora je hlavní budova s veškerým sociálním zázemím, kuchyní, jídelnou a velkou společenskou místností a několika pokoji pro ubytování dětí, které do stanu ještě nedorostly. Stany jsou vybaveny podsadou, podlážkou a postelemi s matrací, dekou a povlečením. V případě velkých bouří, které se někdy v létě přeženou, je v budově dost místa, kam jsou všechny děti ze stanů pro bezpečí nastěhovány. Stany samotné děti nestaví ani nebourají, v době příjezdu už vše stojí na svých místech a bourání taktéž provádějí pouze vedoucí; nikomu však není odepřeno si vyrobit vlastní „nábytek“ do stanu, jako jsou poličky a podobně. Hlavní společenskou místností je, kromě jídelny, tzv. „konírna“, vydlážděná moderní místnost s hudební technikou, ping-pongovým stolem a stolním fotbalem. V této místnosti se několikrát za tábor odehrávají diskotéky a při nepříznivém počasí zde bývá náhradní program. Hygiena je zajištěna sprchami s teplou vodou a keramickými toaletami.

PROGRAM

 • Program zajišťuje tým zkušených programových vedoucích, kteří jezdí na Uhelnou už početně let. Prostředí, okolí a organizační způsoby mají nejen v malíčku, ale i všech ostatních prstech. Táborový program je rozmanitý a nenudí:
  • hlavní kostrou celých dvou týdnů je celotáborová hra formou oddílových soutěží – dává celému táboru rámec a příběh,
  • sporty (přehazovaná, fotbal, vybíjená, basketbal, olympiáda, plavání, stolní fotbal, famfrpál a další)
  • výlety za krásami okolí a zážitky (jízda na koni, bobová dráha, lanové centrum, Javorník, jeskyně,…)
  • a co by to bylo za tábor, kdybychom nenaučili/neprocvičili i tábornické dovednosti

VEDENÍ

 • Všichni vedoucí a instruktoři jsou patřičně kvalifikovaní a prošli potřebnými kurzy; zkrátka řekněme, že vedení nemá dlouhé vedení. Dále jsou přítomny kuchařky a poskytnuty jsou čtyři jídla denně, z čehož oběd i večeře jsou teplá jídla. Na táboře je po celou dobu přítomen zdravotník, zdravotnické zařízení je navíc pouhých pět minut cesty. Každý oddíl (bývá jich většinou pět) čítá jednoho vedoucího, dva instruktory a přibližně sedm až osm dětí od 6 do 14 let. Tábor tedy není přeplněný a všichni mají šanci se poznat, což je, alespoň podle nás, daleko lepší alternativa k táborům s dvěma sty dětí, kde tak často vzniká dosti neosobní prostředí.

CENA

 • Uvědomujeme si samozřejmě, že částka 6 000 korun není málo. Nicméně svou cenu držíme tak, abychom se pohybovali spíše v dolní polovině průměrných cen táborů. V ceně jsou nově i výlety např. do lanového parku nebo na jízdárnu. Jsme nadšenci, kteří tábor pořádají proto, že je to baví – naši vedoucí ani instruktoři nejsou za tábor placení a vybírají si na něj dovolenou. Věříme, že naše cena je adekvátní vzhledem ke kvalitě našeho tábora a jeho zázemí. Nehledě na to, že jednou za rok mít 14 dní klidu a míru domova je k nezaplacení 🙂

ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ

 • Od roku 2009 nabízí náš tábor unikátní službu on-line zpravodajství. Každý (druhý) den tak můžete nahlédnout, jak se nám na táboře vede, jaké máme počasí a čím se bavíme, včetně aktuálních fotek. Pokud jste se s on-line zpravodajstvím ještě nesetkali, podívejte se na předešlá zpravodajství v sekci kronika.
 • Minulý rok jsme také zavedli sestříhaná videa, kde je sestřih z každého dne, co jsme zažili. Každý (druhý) den je přidáváme na naše facebookové stránky. Budeme samozřejmě přidávat i letošní rok. Budeme rádi, když také navštívíte naše fanouškovské stránky.