6.kouzelnický den

20/7/2017

Dnešní den začal jako obvykle ranním protažením těla po předchozím namáhavém dni. Děti se musely před dnešním Pohárem 4 kouzelníků, který byl na programu, posilnit pořádnou snídaní. Po jídle se děti odebraly do svých stanů a pokojů, které si uklidily a čekaly na nástup, kde se losovali šampioni jednotlivých kolejí, kteří v následující etapové hře byli nejdůležitějším článkem oddílu. 
Po vybraní zástupců do Poháru se šly děti převléct, aby zvládly běhat v úmorném teplu, které dopoledne panovalo. Úkolem dětí bylo hledat schovaná vajíčka v barvách svého týmu. Poté co děti nalezly všechny vajíčka, se mohl šampion z každé koleje vydat hledat stříbrné vajíčko, které zajistilo koleji výhru. Po náročném výkonu všichni ocenili vydatný oběd.  Následoval pravidelný polední klid, kdy táborníci odpočívají a sbírají síly na odpolední program. 
Dnešní den byl ale výjimečný, jelikož se konal večer ples 4 kouzelníků. Ples měl vánoční tématiku a tak se naše konírna proměnila v důvěryhodnou kopii sálu ze 4. dílu Harryho Pottera. Nejdříve se děti šli umýt a nachystat si společenské oblečení. Naše šikovné instruktorky pomohly dámám s malováním obličeje a výběrem doplňkům k jejich večerním outfitům. Instruktoři zase dohlédli na chlapce, aby svým tanečním partnerkám také neudělali ostudu. Po všech přípravách následoval večerní nástup, který proběhl jako obvykle a po něm děti pádily na večeři. Při večeři bylo slyšet hlučné šuškání, které se odvíjelo z nedočkavosti a nervozity dětí z nadcházejícího plesu. 
Ples začal nacvičeným waltzem z minulého dne. Malý tanečníci nepodcenili trénink tance a všichni zvládli zatancovat více než skvěle. Po společenském tanci následovala oblíbená, méně formální diskotéka, kde se děti pořádně vyřádili. Zvuk hudby utichl v 10 večer, kdy se pískla večerka. Všichni šli udělat večerní hygienu a ulehli unaveni do svých teplých spacáků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *