Pokémoní pátý den

Čtvrtek 16.7.2020

Víkend se kvapem blíží a s ním i soutěž Československo má talent a na tu je potřeba se řádně připravit. Celé dopoledne probíhalo zkoušení a vymýšlení, nacvičování i hlasité diskuse. Soutěžit budou týmy i jednotlivci. Z nacvičování žádné fotky nejsou, uchováváme to v přísné tajnosti až do pátku, kdy vypukne ta velkolepá show.

Odpoledne nás nečekaně zasáhl déšť a do pár nezavázaných stanů nám i napršelo. Etapku to ale naštěstí neovlivnilo, protože jsme dnes chytali temné pokémy. Ti se totiž nejčastěji schovávají ve tmě, a proto se dnešní etapka hrála ve sklepě. Všichni trenéři museli prokázat velkou odvahu a vyrazit jen s baterkou do temného sklepa osvětleného pár svíčkami. Navíc jejich úkolem bylo najít opravdu malý papírek s barvou svého oddílu, poskládat hádanku a vyluštit, kam se jeden temný pokémon zatoulal.  Brambory, rajčata, jogurty nebo tajuplné bedny, mohlo to být kdekoli. Znovu se ukázalo, že na tom nejviditelnějším místě je největší tma. Místo v průchodu, kolem kterého prošli všichni minimálně tři krát, zůstávalo vždycky až úplně na konec. Z jednoho nejmenovaného modrého týmu hledali tenhle záludný poslední papírek dokonce dva trenéři současně a stejně si bez pomoci naší programačky nedovedli poradit. Vítězem se nakonec velice těsně stal 4. oddíl.

Večer se počasí nezlepšilo, a tak jsme všechny zabalili do spacáků, nalili jim čaj a uložili k filmu. Možná to bylo tím počasím nebo o něco volnějším programem dneska, pár dětiček si vzpomnělo a vyrojily se nám tu slzičky, všechno jsme ale zahnaly pohádkami a teď už spokojeni spí celý tábor.

Váš kronikář

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *