Třetí časoden

17/7/2018

Předpovědi hlásily silný déšť na celý den, ale buď tak silný nebyl, nebo jsme protřelí táborníci a déšť s námi nic nedělá. Kromě dvou her v konírně (stavba lodi s lovem ryb a test smyslů) jsme totiž stihli výlet do nedalekého Javorníku a míčové hry.

Ráno jsme se neprobudili do moc krásného rána. Byla zima a zataženo, proto jsme se rozehřáli a zlepšili si náladu rozcvičkou. Úsměv nás záhy trochu přešel, protože začalo pršet, a tak byl odložen náš výlet do Javorníku. Ale jelikož máme hrozně šikovné programáky, rychle vyplnili díru v programuetapovkou. V této hře jsme se vrátili zpět v čase do dob Vikingů. Děti musely sestavit loď pomocí větví a provázku a v ní potom lovit ryby a další důlěžité zásoby. Instruktoři jim tuto činnost střelbou z děl (tj. házeli kuličky z alobalu). Pokud se tato dělová koule dotkla dětí, tak zkameněly a musely lístky pustit a vrátit se se svou lodí zpět na začátek. Takže kromě zkoušky šikovnosti tato hra testovala i trpělivost. 🙂
Po této hře přestalo na chvíli pršet a děti si zahrály přehazku. A po obědě už hurá na slíbený výlet do Javora s prohlídkou zámku. Děti na prohlídce byly velmi pozorné a dozvěděly se mnoho věcí (schválně se jich doma zeptejte, kolik jim toho v hlavách skutečně zůstalo :-)). Padly třeba otázky, proč služebnictvo spalo kdysi na malých postelích (uznání holčičce z 3. oddílu, která odpověděla velmi rychle a správně). Další holčička z 1. oddílu poznala, kdo byl namalován a vystaven v jedné z místnosti zámku (všechna čest, spousta dospělých to nepoznala). 
Po výletě nás čekala další etapovka, kdy jsme se přesunuli do dob čarodějek. V teto hře jsme museli děti rozdělit do dvojic a ty pak musely buď podle hmatu, chuti, zraku, sluchu a čichu poznat, o jakou věc se jedná. Po této hře jsme my instruktoři a vedoucí hráli vybíjenou proti 3. oddílu, bohužel jsme neměli šanci vyhrát. Na fotkách můžete si zahrát hru „poznám své dítě se šátkem přes oči“?


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *