2.kouzelnický den

16/7/2017

Jelikož byla dnes neděle, která je dnem odpočinku, tak budíček byl v 8 hod. Po vydatné snídani následoval ranní nástup, kde se kouzelníci dozvěděli, co budou celý den dělat.
Protože každý správný kouzelník musí mít svou hůlku, navštívily děti mistra Olivandra. Pro nejlepší splynutí kouzelníka s hůlkou, si každý svou hůlku vyrobil sám dle svého gusta. Po obědě a poledním klidu, jelikož i kouzelníci musí odpočívat, vypukla první etapovka – hledání Kamene mudrců.
Etapka byla záludná a měla mnoho překážek, které děti musely překonat, aby kámen získaly. U brány je čekala první nástraha – tříhlavý pes, Chloupek, kolem něhož lze projít (jak už znalci vědí), jen pomocí hudby. Uspáním Chloupka se jim otevřela cesta do sklepení. Ve sklepení se však skrývá mnoho nástrah, např. masožravé rostliny, a tak bylo důležité nezapomenout si na obranu proti nim pochodeň. Pokud by zhasla, musely by děti běžet rychle zpět na začátek a znovu ji zažehnout. Naštěstí Bradavice letos přijaly spoustu nadaných a šikovných kouzelníků a všichni zdárně dorazili až k poslednímu úkolu. Místo šachů je čekala výzva proti programačce Kristýnce ve Válce (naštěstí v té karetní). Po její porážce, bylo nalezení Kamene mudrců hračka. Poté se vrátili zpět do tábora, kde se jim stopnul čas.
Večer byl Táborák, kde se zpívaly písničky a hrály oblíbené hry. Mezi ně patří například Čůrání, kdy úkolem bylo navigovat jednoho člena s PET lahví plnou vody mezi nohama až ke kýblu, který musely naplnit. Nechyběla ani tradiční hra předávání karty bez pomocí rukou. Zahráli si také Evoluci, kde děti šplhaly po evolučním žebříčku až k člověku pomocí „kámen, nůžky, papír“ Jako poslední hra byla klikování s rohlíkem v páru. Dvojice, která spořádala svůj rohlík jako první, vyhrála. Děti to natolik unavilo, že uvítaly brzkou večerku a odebraly se do svých pelíšků nabrat síly na další náročný den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *