1.kouzelnický den

15/7/2017

Již od první chvíle, kdy děti přijely na sraz, na ně mohlo dýchat kouzlo letošní celotáborové hry, což je Harry Potter. Děti již se svými kufry bedlivě vyhlížely Bradavický express na nástupišti 9 a ¾, který je odvezl do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Cesta, ač zdlouhavá, proběhla v poklidu a bez zažívacích potíží. Po vybalení a zabydlení do pokojíčků a stanů, se děti šly projít a poznat krásy okolí. Poznávaly nejen okolní prostředí, ale také jeden druhého.
Některým dětem sice zbyly svačiny z domu, ale kdo by si nechal ujít pravý nefalšovaný br-gul (čtěte bramborový guláš). A co ještě chybělo k zahájení nového školního kouzelnického roku? Přece zařazení kouzelníků do bradavických kolejí.
Ve Velkém sále na nás čekal celý učitelský sbor s Moudrým kloboukem. Dětem byly představeny bradavické koleje, do kterých je později zařazoval Moudrý klobouk. Společně s kolejemi byli představeni ředitelé (čtěte vedoucí) a prefekti (čtěte instruktoři). Bradavické koleje jsou – Havraspár s ředitelem Hrdou a prefekty Vaškem a Aničkou; Mrzimor s ředitelem Rosíkem a prefekty Honzou a Denčou; Nebelvírs ředitelkou Skoumalovou a prefekty Ráďou, Nikčou a Adamem; Zmijozel s ředitelem Řehánkem a prefekty Michalem a Vali. Před zařazením do kolejí promluvil ředitel Brumbál (hlavní vedoucí David), který nastupující generaci kouzelníků přivítal, a tím tak zahájil nový školní rok. Poté mohlo započít zařazování do kolejí. Moudrý klobouk vždy poznal, co se skrývá v nitru každého dítěte a tak ho mohl zařadit do odpovídající koleje. Všechny děti byly spokojení s kloboukovým výběrem, vyfasovaly kouzelnické pláště a kravaty v kolejních barvách. S hlavou plnou kouzel a zaříkávadel už zbyl jen čas na umytí zoubků a odebrání se do postýlek.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *