Čtvrtý den

15/7/2015

Neptejte se jak, ale ráno jsme otevřeli oči, vyběhli na rozcvičku a zjistili, že jsme se probudili na Britských ostrovech. Ujistili jsme se o tom hned po snídani, neboť nás celé dopoledne provázelo střídavě deštivo se slunečnem. Přesto jsme etapovou hru, odehrávající se na severu ve Skotsku,  zvládli ještě před obědem. Tentokrát hrály pouze čtyři starší děti, které si – na čas – zkusily skotské hry. Na stanovištích musely po jednom házet kládou, kladivem a koulí do vyhraněného pole. I malé děti si chtěly tuto soutěž dokazující sílu vyzkoušet, takže se jim individuálně počítal čas a vyhodnotila se vítězná místa. 
Odpoledne nás čekali kroužky – vaření, kutilství a tancování. Nic se nespálilo, nikdo si nezatloukl hřebík do palce a žádná noha se nezlomila, takže se dá říct, že skončily úspěchem.
Večer jsme odcestovali do Irska, kde se konal den Sv. Patrika. Tento den oslavily děti diskotékou, před kterou dostaly připínací čtyřlístky jako poznávací znak tohoto svátku. Dorazil i Leprikon s hrncem plným zlata! Děti doslova protančily své střevíce. A co by to bylo za oslavu bez řádného zakončení? Před táborem na nás čekalo překvapení v podobě ohňotroje (opět – nic se nespálilo). Dětem, i dospělákům, se moc líbil a všichni si z toho odneseme zážitek na celý život. Poté jsme už jen vklouzli do pyžámek a těšili se, kam se vydáme příště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *