5.mimozemský den

18/7/2013

Páté ráno jsme zahájili, jako pokaždé, rozcvičkou. Krásně jsme se protáhli a naladili na slunný den. Děti se na snídani posilnily a vyrazili jsme na soutěž jednotlivců „Šárčinu stezku“ k blízkému lomu.
Abychom dětem trochu zapojili mozkové buňky, měly za úkol najít deset obrázků, které byly rozmístěny podél cesty kolem lomu, zapamatovat si je a co nejrychleji napsat na kartičku ve svém stanovišti.
Po namáhavém sprintování na stezce se oddíly vrátily do tábora, kde nás čekal výtečný  oběd – zeleninová polévka, která nám zahřála bříško a rizoto, po němž se jen zaprášilo. Náročné dopoledne na sebe nenechalo dlouho čekat, a tak děti nabyly energii na další etapovku během poledního klidu, kdy si odpočly.
Sluníčko nám neustále zářilo a byla by škoda toho nevyužít. Naši šikovní programáci připravili etapovou  hru „Želví polévku“, která se také odehrávala v lomu. Úkolem bylo se co nejrychleji dostat na kamarádce želvě ke kráteru, kde každý člen oddílu měl svůj úkol. Někdo vezl sáček, druhý provázek, někdo dával mimozemšťana do sáčku a poslední ho dopravil  do bezpečí na břeh. Muselo se hlavně dávat pozor, aby se mimozemšťan nenamočil a nevyrostl.Dětičky se nám dostatečně vyčvachtaly, na sluníčku naslunily, a protože nám pořádně vyhládlo, chvátali jsme na večeři. Bříška jsme naplnili čevapčiči s bramborem.
Večer na nás čekal táborák, u něhož děti zpívaly z plna hrdla, hrály hry a velice se přitom bavily  .
Nicméně, obloha byla stále tmavější a přišel čas dát u táboráku závěrečnou ukolébavku „Ho Ho Watanay, po které se dětičky uvelebily do postýlek a nechali si zdát sladké sny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *