Neděle 16.7.2023

První táborový den proběhl, i přes krušnější noc, velice dobře. Samozřejmě počáteční zmatky v nástupech, v chození na jídlo a hlavně ve jménech nemají jenom děti, ale i vedoucí. Většina vedoucích byla přejmenována na tetičky, strýčky, jedny pány a jedny paní. Vedoucí jsou rádi, že si pamatují děti ze svých kmenů, a protože každý správný kmen potřebuje jméno a vlajku, dopoledne bylo ve znamení tvoření. Všem kmenům byla přidělena charakteristická barva a podle toho si vymysleli a nabarvily vlajky, například šmoulí, sluneční kompas či postavičky ze známé počítačové hry „oheň a voda“.

                A protože nám bouře zničila většinu stanů a rozbila okna v dětském pokoji, odpoledne se děti vypravily do lesa pro základní stavební materiál a na poli nám vyrostly úžasné domečky. Mají vše, co potřebuje kmen k přežití: okno, místo k vaření a komín. Originální třetí oddíl chce očividně spát pod hvězdami. 😀

                Večer se pak děti rozdělily do dvojiček a přesunuli se do tréninkového centra, protože na zdárné plnění etapek je potřeba se něco naučit. Taková střelba z luku se může na ostrově vždycky hodit, stejně jako střelba z pistole nebo stavění hranice na oheň. Natrénováno máme a teď už nabrat síly na další den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *