10.kouzelnický den

24/7/2017

Celý dnešní den byl netradiční, jelikož jsme jeli na celý den na výlet do polského města Krasiejów do JuraParku. Abychom stihli všechny tamější atrakce, tak byl posunut budíček už na 7.hodinu. Po rychlé rozcvičce, snídani i rannímu nástupu, jsme byli akorát tak připraveni, aby nás v 9 hodin vyzvedl autobus a mohli jsme vyrazit na cestu.
Do JuraParku jsme dorazili chvíli před 12 hodinou a mohla započít prohlídka. Jako první jsme navštívili Prehistorické Oceanárium. Pro kvalitní zážitek jsme si nasadili 3D brýle a mohli jsme prozkoumávat podmořský svět před miliony let. Před našimi oči plavali prehistoričtí savci jako Archelon (gigantická mořská želva), Megalodon (20-metrový žralok), dunkleosteus (obrněný superdravec), a další. Naše další zastávka směřovala k 5D kinu, kde jsme se ponořili s ponorkou do dávné Atlantidy, kde jsme opravdu na vlastní kůži, oči i čich mohli prozkoumat dávnou, již zapomenutou, zemi. Takovou ponorku, v jaké jsme cestovali, by nám mohl i kapitán Nemo závidět.
Poté jsme pokračovali do Multimediálního tunelu času, kde jsme se v Kapsli času vydali na cestu přes miliardu let existence Vesmíru. Obdivovali jsme na 3D plátnech stvoření galaxií, naší Sluneční soustavy, vznik života na Zemi, rozvoj a vyhynutí mnoha druhů zvířat. To vše bylo doprovázeno klimatickými změnami a živelnými pohromami. Cesta Kapslí času končila u zrození dinosaurů, kde dále navazovala Naučná stezka. Po jeden a půl kilometrové stezce jsme obdivovali více než 250 různorodých plazů a obojživelníků z období mezozozika (tj. období dinosaurů). Uprostřed stezky je navíc umístěn muzeální Pavilon a vykopávky, kde jsou přítomny kostry žijících zvířat před 230 miliony let. Přes skleněnou podlahu jsme mohli vidět stovky kostí ležících „in situ“ (tj. v místě jejich objevení).
Po náročném naučném programu také zbyl čas ještě na zábavu na dětském hřišti a projížďka na místních atrakcích. Ačkoliv zábavy bylo dostatečně, hlad a únava byla silnější. Cesta zpět se vždycky zdá rychlejší, a tak, než jsme se nadáli, byli jsme v táboře a pochutnávali si na dnešní večeři. Ač se to nezdálo, tak dnešní výlet byl velmi náročný a už ve čtvrt na 10 nebyl po celém táboře slyšet ani hlásek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *