9.kouzelnický den

23/7/2017

Dnešní nedělní ráno bylo opravdu velmi klidné. Budíček se přesunul až na 8. hodinu, což velice potěšilo starší táborníky. Ale ti mladší z toho už takovou radost neměli. Cupitání nožek a slabé dětské hlásky v pokojích byly slyšet už od šesté hodiny (poznámka od tajného zdroje). Na snídani si dítka pochutnala na vánočce s máslem a meruňkovou marmeládou. Kakao zmizelo ze stolů takovou rychlostí, že na instruktory a vedoucí nezbyla ani kapka!
Protože už od rána svítilo sluníčko opravdu moc, tak jsme se s táborem odebrali k blízkému lomu Pelnář. Koupal se postupně, oddíl za oddílem. K zapůjčení tu byl také nafukovací člun. Po celotáborovém osvěžení nás již tlačil čas a zvedající se vítr, tak jsme museli zpět do tábora na vydatný oběd. Byl totiž řízek s bramborami a okurkovým salátem. Tentokrát se už na dospěláky dostalo, ale po jejich návštěvě jídelny už ani řízek k přidání nezbyl. Takové situace se tu stávají téměř každý den, a to je hlavně zásluha našich kuchařek, které jako každý rok nám vyvařují takové dobroty, že vylizujeme talíře. Touto cestou bychom jim tedy chtěli poděkovat za plnění našich žaludků.
Celý polední klid venku pršelo, což nikomu nevadilo, protože jsme si alespoň mohli s dětmi pustit další díl Harryho Pottera. Odpoledne bylo venku díky dešti příjemně. Jako další na programu byla obrana proti černé magii. Programačka Kikina dětem ukázala, jak s hůlkou zacházet a také jaká kouzla vyslovit, například když budeme chtít někoho zkamenět nebo nějaký předmět zmenšit. Tyto nové dovednosti si museli kouzelníci nacvičit, protože je potřebovali při další etapové hře.
Dnešní etapovka probíhala ve stodole, kdy pro ně bylo nachystáno 10 stanovišť a na každém stanovišti je čekalo zadání, jaké zaklínadlo musí použít. Po správném vyslovení a máchnutí hůlkou se mohlo pokračovat k dalšímu stanovišti. Nejlépe zvládli obranu proti černé magii kouzelníci z Nebelvíru, což jim udělalo velkou radost. Jelikož se již schylovalo k večeru, oblékli jsme se do slušnějšího, čistějšího oblečení a utíkali do konírny, kde na nás čekala diskotéka. Po ní byly děti opravdu unavené, takže usínání trvalo jen chviličku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *