3. den v Panemu

Jak říká naše zdravotnice Silvuška, asi dobrá karma. Počasí nám dnes vyšlo perfektně a stihli jsme navštívit 5! krajů. Ráno jsme se vydali k řece, kde jsme měli hned dvě etapky. Protože jsme procházeli 11. krajem, který živí celý Panem a závisí na něm stovky hladových krků, museli jsme přiložit ruku k dílu a pomoci se zavlažovacím systémem. Nosili jsme vodu z řeky, abychom zalili celou úrodu. Ale protože je to zároveň kraj, který si vše dělá „po staru“ nedostaly děti žádné pomůcky a musely si vystačit jen s přírodním materiálem, co našli v okolí. No, co vám budu říkat, mokří jsme byli nakonec úplně všichni. Ale většinu dětí řeka neodnesla, takže povolené ztráty jsme nepřekročili. Během dopoledne jsme prošli 5. krajem, semeništěm veškeré elektrické energie země. Nebyl to zrovna pěkný pohled na krajinu posetou převážně uhelnými elektrárnami, a protože chceme, aby se nám tu dobře žilo, stavěli jsme ekologičtější a šetrnější variantu, vodní mlýny. Musím říct, máme tu samé budoucí inženýry. I když se nakonec mlýn povedl roztočit jen 7. a 4. kraji, všechny se moc povedly a věřím, že možná, kdyby bylo více času, roztočily by se všechny. Cestu zpátky jsme vzali poklusem, což se později ukázalo jako skvělý nápad, protože do 5 minut po našem příchodu začalo pršet. Propršel nám poledňák a odpoledne už jsme byli v 7. kraji. No neříkala jsem to? Asi dobrá karma!

Sedmým krajem jsme se prodírali se zavázanýma očima hustým lesem. Improvizovaný les tvořený židlemi na poli poskytl perfektní bludiště. I když se nějaký splátce bál jít jen poslepu v bludišti složeného z tvrdých židlí, všichni to zvládli statečně a vymotali se zdárně ven.

Večer jsme měli mít poklidnější, ale protože tvůrci her, jsou tvůrci her, tak místo Partičky jsme se urychleně museli přesunout přes 3. a ?? kraj. Ale přesouvání to bylo poklidné, protože jsme trápili „jen“ naše mozky. Děti přiřazovaly vlastnosti k nejrůznějším zvířatům a dostávaly body za správné odpovědi, jenže se jim i body odečítaly a objevili se nám tu jedince, kteří se dostali hluboko do mínusu. Ale nebylo to zdaleka tak náročné, jako ve 3. kraji. Víme, že odtam jsou ti nejbystřejší z celého Panemu, a proto jsme splátce potrápili opravdu náročnými hlavolamy. Každý měl svůj, ale celý kraj spolupracoval a lámaly si hlavy i instruktoři. Musím však upřímně říct, že mě nakonec všichni velice příjemně překvapili a byli opravdu šikovní. Večerku jsme stíhali tak tak. Aby taky ne, po tak náročném dnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *