Jedenáctý den trosečníka

23/7/2014

„Budíček! Rozcvička!“ Nejtěžší část celého dne. Vylézt z vyhřátého spacáku a nít na náměstíčko. Ovšem po tomto nutném zlu čekala všechny zasloužená snídaně. Po ranním nástupu se děti připravily na oblíbenou hru jménem Princezna, kterou jsme přejmenovali kvůli našemu tématu na Trosečníka. Děti si trochu zaběhaly a my naivně doufali, že je to unaví. To se samozřejmě nestalo, a tak se po Trosečníkovi děti odebraly ještě na hřiště, kde probíhaly turnaje ve vybíjené a přehazované.
Po vynikajícím obědě (sekaná, ale skutečně libová) začal polední klid, který se po chvíli změnil na polední zmatek. O ten se postarala velmi silná bouřka, který vyhnala většinu dětí ze stanů na pokoje. Všichni se osušili a mohli se připravit na další hru. Tou byl jarmark, který spočívá v tom, že děti plní různé úkoly, za které dostávaly „peníze“, za které si mohly nakoupit hodnotné ceny; od svítích tkaniček (které se o den později postarají o působivou diskotéku) po LEGO stavebnici. Gratulujeme rodičům holčičky, která si za 100 „peněz“ domů poveze olbřímí růžový Barbie kočár, jistě na něj doma bude spoustu místa. 🙂
Následovala večeře, po které se zakouřilo a nezůstalo nazbyt jediného kousíčku. Na ukončení dne pak každý tým dostal za úkol postavit vor, včetně příslušenství (plachta, kotva) a pasažéra, který bude navíc schopný skutečně pasažéra unést na vodě, což se ověří v závodě na vodě. Chvíli vyděšených pohledů programák Venca přerušil nevinným dodatkem, že se má jednat o model voru, nikoliv skutečný exemplář. Děti se pustily do práce a za chvíli bylo hotovo. Všechny vory byly více než povedené a plavbyschopné – můj favorit byl vor kmenu číslo 1 s pasažérem v podobě živého šneka. Jedinou nevýhodou tohoto cestujícího bylo, že ožíral stébla, která držela vor pohromadě; na cestu kolem světa by to tudíž nebylo. Nejlepší plavební vlastnosti ovšem prokázal vor kmene číslo 3, který dokázal bazén tam a zpět přeplout v nejkratším čase. 
Na konec dne všichni ulehli do postelí a s myšlenkou na zítřejší pokladovku jeden po druhém usnuli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *