5.kouzelnický den

19/7/2017

Pátý táborový den začal zlehka jako obvykle. Na rozcvičce děti hřálo příjemné ranní slunce a snídaně je posilnila, aby byli všichni připraveni na dobrodružství, která je dnes budou čekat. Netrvalo to však dlouho, a tato táborová pohoda byla narušena náletem mozkomorů, kteří měli chuť na naše hezké vzpomínky. Kouzelníci se jich však nezalekli a v rámci dopoledního programu se s nimi chrabře utkali na poli poblíž tábora. Jejich úkolem bylo tyto mozkomory (instruktory) dostihnout a plácnout. Pokud uspěli, tak jejich odměnou byla čárka fixkou na ruku. V půlce se však hra otočila a najednou mozkomoři měli za úkol chytat děti a tyto čárky jim škrtat. Tým s celkově největším počtem čárek, zaznamenaných na svých členech, vyhrál.
Ale po skončení této etapky nenastal žádný čas na odpočinek, jelikož mezitím co byla na poli vedena tato bitva, byli uneseni a schování někde v táboře Sirius Black a Klofan. Naši kouzelníci tedy museli ihned podstoupit další těžký úkol (etapku) v cestě za nalezením a získáním podpisu od těchto dvou postav. Nebylo to však vůbec jednoduché. Nejdříve se otočením speciálního náhrdelníku museli vrátit v čase do dnešního rána. Instruktoři uvnitř tábora se tedy začali chovat jako by byla doba budíčku, rozcvičky a snídaně. Teď už se mohli kouzelníci vydat na záchranu a získání podpisu od těchto dvou postav. Mělo to ale další háček…při tom všem plížení a hledání nemohly být spatřeny instruktory, jelikož by nastal paradox cestování v čase. Tým, který podpisy získal jako první a jeho členové nebyli vidět, vyhrál. Po splnění této etapky nastal konečně čas na posilnění ve formě oběda a vydatného odpočinku, který zařídil polední klid.
Výuka zde v Bradavicích však není jenom o kouzlech, bojování s mozkomory nebo cestování časem. Důležité jsou i společenské zvyklosti a události. A jelikož zítra bude slavný Ples 4 kouzelníků, tak bylo důležité, aby si chlapci našli nějakou partnerku na tanec. Nemohli však k nim přijít s prázdnou. A tak mezitím, co holky věštili budoucnost z čajových lístků (což spočívalo v postupném pití černého čaje ven z hrníčku do té doby, než se objevili na dně různé obrazce, které se poté hledaly v Kouzelné knize věštění), kluci vyráběli krásné náramky s květinami pro své vyvolené slečny. Po několika tubách lepidla, a spálených rukou od tavné pistole, se konečně zadařilo a všichni stáli venku v párech, připraveni na zítřek.
A tak, když už všichni měli svoji taneční partnerku, bylo na čase naučit se společenské tance. A to byla tedy náplň večera. Naši instruktoři Vašek a Nikča se toho srdečně chopili a netrvalo dlouho než celý tábor uměl tanec Waltz. A jelikož tanec vyčerpává, tak hned pár minut po zahlášení večerky všichni tvrdě spali.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *