Osmý den

19/7/2015

Hodiny ukazovaly osm hodin a byl zapískán budíček, ale tentokrát bez rozcvičky. Přeci nebudeme unavovat děti i v neděli! A protože následovala dopolední aktivita – sporty -, věděly děti, že se mají pořádně posilnit. K tomu jim posloužila vánočka s máslem, marmeláda a „kakajo“. Následoval ranní nástup, kde nám vedoucí dne ukázala, že ne vždy se dá sekera do špalku zaseknout hned na 1. pokus. Poté se konaly velmi napínavé zápasy v dětmi oblíbené přehazované a vybíjené. Po ukončení obou sportovních utkání byly děti natolik unavné z pobíhání na slunci (samozřejmě s pokrývkou hlavy, pevnou obuví, dostaly i sprchu z hadice, nebojte :-)), že si musely jít odpočinout do nádherně chladné konírny. Tam jim vedoucí vymysleli odpočinkovou činnost – ve které děti podle vlastní fantazie zdobily škrabošky. Výsledek bylpřekrásný a děti tím zároveň pomohly vedoucím z výzdobou na večerní karneval.
Dětem při tom všem pořádně vyhládlo a zeleninové rizoto zmizelo z talíře vcukuletu. Pořádně najezená a některá i přejezená dítka si šly odpočinou do svých útulných stanů a pokojů, ale to, že se z jídla získává i energie, nám děti naprosto dokonale ukázaly už po půlhodině PK (poledního klidu, mezi vedoucími velmi oblíbeného), který měl ke klidu dosti daleko. Nakonec se děti dočkaly třetí hodiny a polední klid skončil. Vzhledem ke stále trvajícímu vedru jsme se chtěli jít původně opět vykoupat v lomu, ale vzhledem k blížícím se bouřkám se děti nakonec osvěžily jen v bazénu, který jsme v areálu tábora postavili. Přebytečnou energii si děti potom mohly vybít i na trampolíně.
Po vystřídání všech 4 oddílů nás čekala brazilská etapka. Spočívala v tom, že každý oddíl měl najít někde v táboře schovanou obálku s tanečnicí v předem určené barvě. Po nalezení navštívily oddíly brazilského mistra ve fotbale a všechny ho ho úspěšně porazily! Ale protože se měřil čas, vyhrál nejrychlejší 3. oddíl.
Blížil se večer a na programu byla návštěva karnevalu v Riu, děti proto dostaly trochu volna na přípravu kostýmů. Po vydatné večeři v podobě oblíbených špaget se děti začaly se rozezněl rytmus samby a začala bujará přehlídka karnevalové fantazie. Z fotek můžete poznat, že i letošní ročník karnevalu byl nadmíru povedený. Z Brazílie nám volali, že nás budou žalovat, protože jsme jim ukradli karneval. Ale my si z toho nic nedělali a tancovali až do tři čtvrtě na deset, kdy byla odpískána příprava na večerku a děti se odebraly do postelí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *