7.kouzelnický den

21/7/2017

Sedmý táborový den nezačal nejlépe, zastihl nás totiž hned z rána silný déšť, takže se děti bohužel nedočkaly ranní rozcvičky, což většině z nich rozhodně nevadilo. Hned poté se děti vydaly na snídani, aby měly sílu na plánovaný výlet do Javorníka. Čekala je celkem asi šesti kilometrová trasa, která byla pro některé náročnější pro některé brnkačka. Do Javorníku všichni nakonec došli bez větších překážek. V Javorníku si děti mohly nakoupit sladkosti, které jim už samozřejmě velmi chyběly. 
Cetsa zpátky se ukázala jako náročnější, protože bylo velké teplo a kouzelníci museli jít po rozpálené silnici zpět do tábora. Každý to ale zvládl a děti si zaslouží velikou pochvalu. Když přišli zpět, čekal je výborný oběd, po kterém děti vyčerpáním padly do postele a z poledního klidu se stal odpolední klid. 
Po něm si děti zahrály s instruktory hry, které je zabavila na zbytek odpoledne. V první hře si jeden odvážlivec zavázal oči a jakmile si sedl na některého kamaráda, ten vydal zvířecí zvuk a dotyčný pak musel uhodnout, kdo to byl. V druhé hře se kouzelníkům rozdala čísla od 1 do 6, podle toho jaké číslo padlo na kostce, musel se očíslovaný posunout o místo vedle, což znamenalo postupně si sedat na sebe. 
Následoval večerní nástup, na kterém se rozdalo spousta balíčků a dopisů, které poslali rodiče svým dětem. Jako večerní program na děti čekal film, konkrétně to byl první díl Harryho Pottera, který se samozřejmě hodí k našemu tématu. K filmu děti dostaly i křupky a colu, která jim zpříjemnila celý dojem z filmu. Z kina všichni odcházeli spokojení a s dobrou náladou. Šlo ale vidět, že táborníky náš výlet do Javorníka velmi vyčerpal, takže jakmile se zapískala večerka, všichni spokojeni z tohoto dne ulehli do svých pokojů a stanů a tvrdě usnuli.
PS: fotograf musel zůstat hlídat tábor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *