Třetí den

14/7/2015

V úterý jsme navštívili Adrenalin Park Jeseníky – a stálo to za to! Děti zvládly pobyt v pěti metrech nad zemí s chladnou hlavou. Kromě lanového parku zájemci projeli dráhu na čtyřkolkách a jedinci neholdující adrenalinu osedlali koně. Děti, které zůstály v táboře, si mezitím připravovaly na večerní program lampiony. Dnes jsme totiž odcestovali do Číny a večer nás čekal lampionový průvod.
Po posilňujícím obědě a odpoledním odpočinku nás čekala další etapová hra. Ocitli jsme se před čínským chrámem. Uvnitř se náchazely misky s mincemi a prázdné poháry. Oddíly měli za úkol zjistit, v které misce je přesně 30 mincí. Hra spočívala v tom, že děti musely po jednom vběhnout do přítmí chrámu (alias sklepa), vybrat náhodně jednu misku a do každého poháru vhodit jednu minci. Pokud jim na konci řady o 30 pohárech zbyla prázdná miska, mohl se stopnout čas a hra byla u konce. Jestliže v misce některé mince zbyly nebo ani nevyšly do konce řady, museli se děti vrátit na start a pokusit se o zdolání etapky další člen týmu. 
Táborníci, kteří byli na výletě, si dodělali své lampiony a až se nám trochu setmělo, mohlo se vyrazit na mezinárodní lampionový průvod. Mezinárodní proto, že Čína měla konferenci s Japonskem a na znamení míru jsme mohli vypustit vodní lampiony štěstí. Jako symbol Japonska nám přijela Gejša, která šla v čele průvodu a zavedla nás až k lomu, kde jsme vypustili lampiony. Po návratu už zbyl jenom čas na zalehnutí do postelí a snít o dalším dni. Kam se asi vydáme?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *