Sobota 13.7.2024

Nultý den cesty na Olymp

Kdo z nás nikdy nesnil o tom, být aspoň na chvíli božskou bytostí, metat blesky, odvracet nebo přivolávat tsunami, mít nezměrnou sílu nebo se prostě jen tak božsky válet na sofa pojídat ambrozii a rozhodovat o osudech lidí. A proto jsme se rozhodli, že i my chceme být taková božstva a celých 14 dní se jen válet a pokřikovat na nebohé smrtelníky rozkazy a soudy jejich životů….bohužel nám to hlavní vedoucí nedovolila a proměnila všechny děti na polobohy! Nemáme jí to za zlé, každý polobůh je něčím výjimečný a ovládá určité vlastnosti, kterých si ceníme a to naše letošní děti, opravdu splňují! Tedy jsme s hrdostí a nadšením přijali naše letošní role bohů, polobohů, satyrů a možná i dalších různých nestvůrek, ale o těch až později…

Příjezdový den bývá hektický, dostat se z rozžhaveného pekla (rozuměj Brna) do deštivých (možná až moc) Jeseníků, vybalit si všechno, zorientovat se, a nakonec po poznávací procházce okolí, být napaden Mínótaurem a probojovat se zpátky do tábora, tedy do Tábora polobohů! Všichni našim „mínótaurům“ utekli, dostali se branou do lesa a jako trofej si odnesli dva jeho rohy byli oficiálně vpuštěni do campu.

Ubytovaní jsme, víme, že polobozi jsme, ale kdo je tedy náš otec? Čí božskou sílu jsme sdělili? Na sdělení takové informace jsme si děti pozvali do speciální mračné síně, aby nám božský trůn ukázal, jaká barva (tedy čí krev) koluje v jejich žilách. Celým procesem si uráčili nás provázet nejvyšší z bohů Zeus, jeho žárlivá manželka Héra, bohyně moudrosti, co zrovna neměla svůj den a bůh moří Poseidon (ten nejlepší z nich). Apollonovi, bohu slunci, byla tentokrát přidělena (za ty úmorná vedra) funkce přisluhovače. Když se naši noví polobozi dozvěděli, čí krev jim koluje v žilách, bylo na čase se setkat se svými průvodci, starými známými řeckými hrdiny (polobohy), kteří nás pozvali ke svým příbytkům…Herkules, Iason, Achilles a Perseus! A aby na to hrdinové (přece jen už nejsou nejmladší) nebyli sami, každý z nich má k sobě dva až tři průvodce – ochránce bohů i polobohů, hrdinů i strážce jejich tajemství, satyry. Oddíly jsou kompletní a můžeme se vydat na cestu spolu s Percy Jacksonem z dobrodružstvím, abychom si vysloužili přijetí mezi bohy na Olymp!

1 komentář u „Sobota 13.7.2024

  1. Všechna čest celému týmu. Jste „Bohové táborů“, vždy promakane do posledního detailu 👍.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *