Sedmý den

18/7/2015

Jestli rosničky na předchozí dny předpovídaly pařák, na dnešek už nepředpovídaly nic, protože jen vyčerpaně ležely ve stínu neschopné vydat ani kvák. Příznačně jsme se v celotáborové hře vydali do Austrálie. Přesto si říkáme, že místních 33 stupňů je lepších než brněnských 37 nebo kolik to tam máte. 🙂 
Sedmý táborový den začal jako vždy příjezdem pekaře, následovala rozcvička, budíček a snídaně – lehce opečená roláda z mletých pšeničných klíčků (1) s máslem a medem. Jelikož se tábor už přehoupl do druhé půlky, bylo potřeba provést generální úklid, v místní hantýrce sanitární dopoledne. Instruktoři pomáhali dětem na pokojích mladším dětem, zatímco mazáci ve stanech to zvládli sami.
Na oběd byla gilotinovaná zeleň s podzemními plody a bílkovinovou bombou (2). Po odpoledním klidu jsme s jazykem na vestě zvládli se akorát odebrat do lomu trochu se osvěžit. Bouřky se honily všude kolem nás, ale žádná nás netrefila (bohužel, osvěžení by se hodilo).
Zbytek odpoledne jsme vyplnili tréninkem míčových her, večerním nástupem a paprikovým klokaním ragú se skývou jesenického pekaře (3).
Po dni plném úmorného vedra jsme se rozhodli večer zahřát u táboráku. Zapěli jsme, zahráli jsme si hry a šli brzo spát – budíček byl výjimečně už o půl desáté, aby si děti odpočaly.
Dnes máme málo fotek, ale v neděli bude karneval, takže vám to bohatě vynahradíme. 🙂

Vysvětlivky:
(1) – rohlík
(2) – špenát s bramborem a vajíčkem
(3) – vepřový guláš s chlebem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *