Dvanáctý den trosečníka

24/7/2014

Blíží se konec táborového dobrodružství a všichni se už nemůžou dočkat na svou vlastní pohodlnou postel. Ani z té táborové se jim ale dnes nechtělo, zvláště když je čekala náročná výprava – pokladovka, vyvrcholení celotáborové hry. Ta probíhá tak, že kmen luští zprávy v morseovce a hledá v nich umístění další zprávy. Navzdory velmi nepříznivému počasí se nikdo nevzdával. Někteří trosečníci brali déšť jako legraci a skákali do kaluží. Bohužel uprostřed hledání nápověd a indicií začaly místo konví vody z nebe padat barely a pokladovka se musela ukončit. Všichni se tak celí (durch) vrátili do tábora a mokré, lepivé a mrazivé kusy oblečení skončily v konírně na vysušení k hořícímu krbu. Oběd nebyl plánovaný, proto děti dostaly pouze polévku a balíčky, co měly na cestu, takže hlady nikdo netrpěl.
Následoval pozdní polední klid, zasloužený a prodloužený. Někteří instruktoři si po náročném začátku dne ustlali v konírně a usnula jako malé děti. Odpolednímu programu se ale nikdo nevyhnul a pokladovka pokračovala – samozřejmě ne celá, jen její úplný závěr. Cesta to už nebyla dlouhá a všichni brzy utíkali pro váhru. Pokladovku nakonec vyhrál kmen číslo 2 – gratulujeme, krásná práce! 
Večer čekala na táborníky odměna v podobě diskotéky Všichni to na parketu pořádně rozjeli, až z toho byli naprosto vyčerpaní. Proto nebyl problém všechny dostat do postelí. Před námi je tak už jen poslední, olympijský den.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *