Úterý 25.7.2023

Změna programu vyhrazena. I to se stává, nejen kvůli počasí, ale i náladě dětí. Proto došlo ke změně a úterní program se přesunul na středu. V úterý jsme vyrazili zahrát si rovnou tři individuální etapky na nedaleké fotbalové hřiště. Mezitím co se děti střídaly na jednotlivých etapkách odehrál se zápas ve frisbee, debatní kroužek či akrobatická cvičení. Děti byly rozděleny podle věku, aby každý měl šanci získat, co nejvíce bodů vzhledem ke svým schopnostem. Starší děti měly 30 vteřin na zapamatování ukrytých opic ve 12 řádcích a 4 minuty na najití 16 slov v osmisměrce. Mladší děti měly 8 řádků a 7 slov a ti nejmenší měly delší čas na hledání opiček a místo osmisměrek hledaly na obrázku rozdíly. No..bylo toho dost, ale děláme to rádi a snad to baví i ty děti.

                Odpoledne jsme pak zůstali v táboře a postupně si volali děti po dvou do konírny. Úkolem bylo shodit a následně postavit obrazec na polystyrenových kostkách. Mladší měli jednodušší a starší o něco složitější obrázek. Rekordmani to měli do 45 vteřin, někdo na tom strávil i 10 minut. Na jejich obranu, někdo si to shodil a celé rozházel a někomu to spadlo jen trošku a pak to stavění nebylo tak těžké.

                Večer pak byly děti svědky závěrečné kmenové rady. Každý kmen si zvolil ze svých řad jednoho zástupce z dospělých, který se právě dnes večer utkal o post nejlepšího Survivora. Můžu vám říct, že porota složená z pěti dospělých a pěti dětí měla co dělat, aby to všechno zvládla pobrat. Tak zuřivou debatu, ty otázky od našeho rejpavého moderátora, to snad Uhelná ještě nezažila. Nakonec byla zvolena nejlepším survivorem instruktorka Anička z pátého oddílů, náš táborový nováček. A to dost nelítostnou převahou hlasů 7:2. Kmen promluvil, Fando, bohužel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *