Devátý den

20/7/2015

Pondělí začalo překrásně, po neděli konečně rozcvička! Všichni už se nemohli dočkat, až nás nahodí do správné táborové pohody. Ke snídani jsme měli čerstvé rohlíky s pomazánkovým máslem nebo nutellou (je asi jasné, která varianta byla preferovanější). Po ranním nástupu část tábora, která nebyla minule v adrenalinovém centru, opět vyrazila povozit se na čtyřkolých buginách a čtyřnohých koních. Ke konci výletu se děti mohly občerstvit v nově zařízené restauraci, která se malým i velkým moc líbila. Ale nikdo se nepřecpával, protože se všichni těšili na oblíbené špagety, které na nás čekaly po návratu do tábora.
Odpoledne nás další kolo Amazing Race zavedlo do Egypta. Děti na stanovištích plnily zadané úkoly, například ve sklepě hledaly egyptské památky, mumifikovaly nejmladšího člena oddílu nebo luštily hieroglyfické písmo. Bylo to náročná, ale rozmanitá a zábavná etapka.
Den se chýlil ke konci a programoví vedoucí si připravili perfektní soutěž KLUCI proti HOLKÁM. Tato genderově nevyvážená hra hýřila nápady a děti zcela strhla. Tým měl například za úkol uhodnout slovo pomocí krátké nápovědy a poskládat ho pomocí členů oblečených do krabic s písmeny. Holky hádaly, kolik kluků má sourozence. Kluci zkoušeli seřadit nejžádanější ženská povolání a naopak. Nebudu vás napínat, třebaže byly holky v přesile, kluci je nakonec převálcovali. Jupí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *